iQon

O nas

Iqon sp. z o.o.– skuteczne rozwiązania biznesowe

Jesteśmy międzynarodową firmą z siedzibą w Krakowie. Działamy na rynku od 2006 roku. Idea działalności firmy została ujęta w jej nazwie „IQ” + on, czyli włączamy IQ w celu kreacji i realizacji innowacyjnych rozwiązań, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów i partnerów gospodarczych. Staramy się być inkubatorem oraz wsparciem dla interesujących i innowacyjnych przedsięwzięć. Głównym profilem naszej działalności jest pozyskiwanie dotacji unijnych. Spośród innych firm consultingowych wyróżnia nas to, że przy analizie potencjalnych źródeł dofinansowania nie ograniczamy się jedynie do katalogu środków oferowanych Polsce w ramach Funduszy Strukturalnych. Badamy również możliwość uzyskania dofinansowania z grantów programów wspólnotowych bezpośrednio z Komisji Europejskiej, środków Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy oraz innych zagranicznych źródeł finansowania. Nasza oferta obejmuje także pozyskiwanie środków krajowych, takich jak Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz różnorodne Programy Operacyjne, np. Ministerstwa Kultury czy Sportu.

Dzięki nam zidentyfikują Państwo optymalne źródła finansowania swojego projektu i będą mogli skutecznie aplikować o grant na zaplanowane działanie.

W zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu grantów oferujemy następujące usługi:

 1. Rozpoznanie możliwości dofinansowania przedsięwzięć i wybór najlepszego źródła finansowania.
 2. Sporządzanie dokumentacji związanej z procesem aplikowania:
  • wniosek o dotację wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami;
  • biznes plan (względnie studium wykonalności);
  • dokumenty niezbędne dla banku (jeśli bank uczestniczy w procesie wnioskowania);
  • pomoc przy kompletowaniu wszystkich dokumentów.
 3. Pomoc przy realizacji oraz rozliczeniu projektu:
  • kontrolowanie przebiegu realizacji projektu;
  • pomoc przy procedurach przetargowych;
  • przygotowywanie sprawozdań z realizacji projektu;
  • przygotowywanie wniosków o płatność.

W razie pytań prosimy o wypełnienie formularza zapytania. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem i przedstawi wstępne informacje na temat możliwości uzyskania dotacji.